+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Fimo - Vypouklé šperky

Vypouklé šperky

V dnešním návodu si ukážeme tři varianty použití pudrů a razítek Aladine.

Tato technika je jednoduchá a díky razítkům Aladine (jsou skvělá v tom, že jich máte v krabičce spoustu) vzniká nepřeberné množství kombinací a možností a každá z nich vás bude bavit.

Budete potřebovat:

  • polymerovou hmotu černou nebo scrapovou (hmota smíchaná ze zbytků, v kombinaci s pudry dostanete vždy zajímavý odstín)
  • razítka Aladine (použila jsem dvě sady – ozubená kola a srdíčka)
  • pudry – lze je nahradit perleťovými očními stíny
  • zajímavá vykrajovátka, váleček či strojek na polymerové hmoty

Varianta 1.

Nejprve si rozválíme hmotu na plát cca 2mm tenký. Rozdělíme na dvě části (tak, aby se nám na každou z nich vešlo vykrajovátko) a na jednu polovinu otiskáme razítka.

Po té vezmeme opatrně „potištěnou“ polovinu (nejlépe řezákem, mohla by se potrhat) do ruky a vykrajovátkem si naznačíme, která část se nám líbí a kterou chceme vykrojit. Nevykrajujeme!!!!!

 

Opatrně, aby se vykrajovátko nepohnulo, otočíme a jemně vmačkáváme hmotu dovnitř. Opatrně, pokud se vám na některé hraně hmota protrhne, je lepší začít znovu, než to pak retušovat. U trhliny by se hmoty nespojily a vznikla by po vypálení v boku díra.

Takto máme připravený základ vypouklého šperku.

Opět opatrně otočíme tak, aby nám hmota z vykrajovátka nevypadla, a přitiskneme na druhou polovinu nepotiskané hmoty. Máme hotový vypouklý šperk či ozdobu.

   

Vezmeme pudr a lehce namočíme prst do víčka. Kdybyste namáčeli prst přímo do pudru, nanesete si na ruku příliš mnoho prášku a mohl by se vám dostat i do míst, která jsme zvýraznit nechtěli. Lehce přetíráme povrch šperku a zvýrazňujeme povrch.

Kombinujeme podle libosti různé barvy pudrů. Vše vynikne po vypálení.

Varianta 2.

Hmotu si opět rozválíme na dvě části. Rozdíl v této variantě je v tom, že razítko před otištěním do hmoty potřeme pudrem. Kombinujeme opět různá razítka a barvy. Výsledek je velice efektní.

 

Varianta 3.

V této variantě kombinujeme dvě předchozí.

Barevně potiskneme hmotu, vykrojíme vypouklinu (ze které jsem vyrobila knoflík) a po té přetřeme povrch dalšími pudry. Pro  milovníky Vintre - velice efektně vypadají zlaté, bronzové a měděné pudry.

    

Vypálíme na předepsanou teplotu a máme hotovo.

Po vypálení můžete pudr ještě zafixovat lakem, ale není to potřeba. Nezapomeňte na přívěsky udělat dírky :).

Takto lze vyrábět náušnice, ozdoby na vaše scrapové projekty, knoflíky atd. Velice zajímavě vypadají i ploché ozdoby a textové razítko. Tato technika má tu výhodu, že i drobná razítka jako je ptáček, vypadají skvěle.

Návod pro Vás připravila:

Vaše Dagmar Kakáčová - Kakou

http://www.potvor.cz/kakou/
https://www.facebook.com/Kakou4u
http://www.fler.cz/kakou

dscn1031_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018