+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Fimo šperk

FIMO šperk – ve znamení STEAM PUNK

Na výrobu šperku budeme potřebovat:

  1. Hmotu zpracujeme a vyválíme. U strojku na nejširší nastavení, aby se nám razítka dobře obtiskla a  otiskneme do  hloubky.

  1. Na náhrdelník si vykrojíme z bílé hmoty požadovaný tvar,  pořádně přitiskneme lanko, které tam bude na  pevno. Z barevné hmoty s texturou si vybereme tu orazítkovanou část, která se nám líbí a vykrojíme stejný tvar, jako je bílý podklad. Přitiskneme na bílou hmotu, tak aby se přesně překrývaly. TIP: Pro větší pevnost zakápněte tekutým polymerem, který zajistí, že se hmota od sebe neoddělí.

  1. Na náušnice položíme obě hmoty na sebe, zaválíme, otiskneme razítka a vykrojíme tvar.

  1. Zapečeme  v troubě (ne v plynové nebo  mikrovlnné) podle návodu uvedeném na obalu hmoty.

  1. Nyní si nachystáme opačnou hmotu než je nahoře a pořádně propracujeme. Postupně kousky hmoty plníme texturou.
  2. Připravíme  si vlčený kapesník a prstem hmotu vtíráme do textury a zároveň ji smýváme z povrchu. Pokud ji někde vymyjeme více, stačí vzít opět kousek hmoty a zatlačit ji do textury.

  1. TIP: Protože některá razítka nemají tak hlubokou strukturu, jako třeba motýl, vzala jsem si na pomoc barvu Izink, stříbrnou kápla si ji na prst a motýla potřela.

Vše se znovu zapeče dle návodu trouby. Zkompletujte a je hotovo. Šperk lze zdobit bižuterními kamínky, nebo kovovými součástkami a přelakovat. Hezké tvoření :)

Návod pro Vás připravila:

Vaše Dagmar Kakáčová - Kakou

http://www.potvor.cz/kakou/
https://www.facebook.com/Kakou4u
http://www.fler.cz/kakou

uvod_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018