+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Dekorační srdíčka

Dekorační srdíčka jarně-letní; tiskátka ze sady SOVY, PTÁCI, MOTÝLI

  1. Potřebujeme bílou látku na potisknutí tiskátky, kostkovanou látku na spodní část srdíčka. Stuhu (můžeme koupit nebo vyrobit), výplň srdíčka (jemná molitanová drť), krajku, tiskátka, barvy, šicí potřeby.

  1. Jemně tužkou (nebo křídou) předkreslíme tvary srdíčka přímo na látku a do nich namalujeme a tiskáme obrázek dle ubrousku od Aptáka - zde. My jsme si přichystali obrázek pro jedno malé a jedno velké srdíčko. Dále budeme podrobně popisovat postup při šití jen velkého srdíčka. Malé můžeme poté ušít úplně stejně- dle stejného popisu.

  1. Vystřihneme vrchní část s potiskem a spodní kostkovanou, naměříme si krajku (zatím nepřišíváme). Sešpendlíme obě základní části srdce lícem k sobě a přišijeme (bez krajky).

  1. Na lícní straně našpendlíme krajku a shora ji přišijeme k srdíčku. Podle sešitého předního dílu vystřihneme zadní díl srdíčka z bílé látky.

  1. Sešijeme lícem k sobě a ponecháme asi 7cm nedošitý otvor, který nám bude sloužit k otočení srdíčka a vyplnění molitanovou drtí.

  1. Pozor, srdce před otočením nastřihneme po okrajích směrem do středu a dáme pozor, abychom neprostřihli šití. Nastřižení stačí po oblých stranách. Srdce se nám tak pěkně vytvaruje. Odstřihneme též část pod špičkou.

7. Otočíme srdce na líc a pěkně ho nůžkami (vařečkou, nožem) zevnitř vytvarujeme. Vypíchneme špičku, dáme pozor, abychom ji neprorazili, pracujeme opatrně. Naplníme srdíčko molitanovou drtí. Zašpendlíme otvor a neznatelně jej ručně zašijeme.

  1. Připravíme si stuhu. Pokud nemáte koupenou a chcete si ji ušít, budete potřebovat asi 1m dlouhý a 5cm široký proužek látky. Volíme barvu hodící se k samotnému srdíčku. Látku přeložíme na půl po délce, lícem dovnitř. Sešijeme konce mašle a otočíme na líc. Zašijeme podélně okrajem dovnitř mašle a proštepujeme ji celou po všech stranách. Pro lepší manipulaci si ji můžeme zašpendlit nebo prostehovat. Stuhu k srdíčku přišijeme ručně. Nejdříve poutko na pověšení, potom uvážeme mašli a ještě ji ručně přichytíme.

  1. K velkému srdci můžeme ušít ještě třeba i malého kamaráda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návod pro Vás připravila Irena Apták Slavíková a Kateřina Bartoníčková

srdce1420144_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018