+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

BONUSOVÝ NÁVOD STAMPO SCRAP- severské Vánoce

BONUSOVÝ NÁVOD Do knížky „Trika od Aptáka“

se již nedostala tiskátka STAMPO SCRAP, které jsme na textil odzkoušeli až později. Proto tento bonusový návod, který Vás zavede ve Vaší tvorbě ještě dál.. Kombinujeme tiskátko velmi jemné: STAMPO SCRAP- severské Vánoce (Aladine) a šablonování (šablona vyrobená doma- dle kapitoly Šablonujeme). Pro následné zpracování použijeme již tyrkysově obatikované triko. Pocákáme černým sprayem. A necháme se inspirovat čistě motivy ze sady severských Vánoc.


1. Použijeme tato tiskátka: Hlavním motivem bude zdobený koníček, pozadí dotvoříme ze stromečků a „trojozdobičky“ a koníčka na závěr dozdobíme dvěma nejmenšími motivky vloček a jednou velkou vločkou, která jediná je z jiné sady: Stampo scrap, vločky.


2. Na tvrdší papír si načrtneme vybraný ústřední motiv ze sady tiskátek, v našem případě zdobeného koníčka, a vystřihneme. Postačí jen hrubé obrysy bez detailů. Pro šablonování použijeme postupně obě části- vnitřní i vnější. Jako první si vezmeme vnitřní motiv koníčka (menší šablonku), položíme do míst, kde chceme ústřední motiv a přes tuto šablonku tiskátkujeme pozadí z dalších vybraných tiskátek ze sady. V našem případě 4 druhy stromečků a jeden „trojozdobičkový“. Vždy opakujeme řadu stromečků a řadu „trojozdobičkovou- dle fotek.


3. Šablonku koníčka sundáme z trička a na stejné místo položíme tentokrát vnější šablonku koníčka (větší) a jemně tupujeme kouskem houbičky. Černou barvou domalujeme stíny, nejprve hustou a poté ji dle představy ředíme vodou a rozmýváme, imitujeme roztečené fleky směrem od koníčka dolů, rozmýváme tímto způsobem také trošku fialové barvy, abychom barevně propojili koníčka s pozadím. Obrázek jemně pocákáme štětcem namočeným do bílé barvy. Vzniknou tak hrubší cákance- kaňky.


4. Po zaschnutí barvy opět přiložíme vnější (větší) šablonku a koníčkovo tělo (uvnitř šablonky) zdobíme tiskátky dle seznamu použitých tiskátek na začátku návodu.


5. Dáme se do závěrečného dokreslení detailů, podáme si k tomu původní tiskátko koníčka a kreslíme dle něj pomocí kontur. Použijeme různobarevné kontury; černou, růžovou a bílou. Efektně vypadají jemné detaily fialovou glittrovou konturou (středy vloček, bříško, ocas a hlava koníka).

Hotové tričko.

 

Návod pro vás připravila Irena Slavíková Apták.

Více nápadů najtede v této knize, která vychází v Gradě...

bonusovy_navod_promo_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018