+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

BONUSOVÝ NÁVOD Safari zvířátka

BONUSOVÝ NÁVOD Safari zvířátka

Do knížky „Trika od Aptáka“ se již nedostala tiskátka STAMPO STORRY (výtvarný kufřík), které jsme na textil odzkoušeli až později. Proto tento bonusový návod, který Vás zavede ve Vaší tvorbě ještě dál...

Kombinujeme tiskátko velmi jemné: STAMPO SCRAP, safari (Aladine), dětskou kresbu a volnou kresbu. Pro následné zpracování použijeme zelené dětské (není podmínkou) tričko. A necháme se inspirovat motivy ze sady safari - tiskátek. Použijeme tato tiskátka: lev, hroch, papoušek, zebra, slon, opice…
Vše dle uvedených fotek.

 

1. Na tričko si předem namalujeme perleťově zelené proužky jako pozadí. Podle krabičky výtvarného kufříku dále jemně domalujeme safari-stromy (zelenými a hnědými barvičkami). Vše malujeme jen odlehčenými linkami a plochami, aby pozadí nepůsobilo těžce.


2. Na tričko si rozvrhneme pomocí tiskátek motiv, počet a rozložení tiskátek, ta přikládáme horní stranou na tričko a zkoušíme si různé jejich polohy.


3. Vybrané seskupení razítek (zvířátek) jemně natupujeme houbičkou po povrchu (nebo barvu naneseme pomocí podušky s barvou). A natiskneme na tričko. Přidáme čmárance a cákance, použijeme černý spray.


4. Necháme dítě, ať si tato tiskátka vymaluje textilními barvičkami.


5. Po zaschnutí barev naneseme houbičkou na tiskátka černou barvu (opět jemně jen po povrchu) a všechna zvířátka shora přetiskneme. Zvířátko trefujeme přibližně, podle toho, co nám dítě  amalovalo, a tím pozměnilo naše původní úmysly :-). Otisky provedeme co nejhezčí, aby bylo poznat, co se v barevných flecích ukrývá za zvířátko.


6. Vystínujeme zvířátka i pozadí černou rozmývanou barvou a dokreslíme obrázek barevnými konturami.

 

Návod pro vás připravila Irena Slavíková Apták.

Více nápadů najtede v této knize, která vychází v Gradě...

bonusovy_navod_safari_promo_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018