+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Art Journal, 6. díl: finále a titulní strana

6.díl Art journal a titulní strana

V závěrečném dílu našeho seriálu si opět vytvoříme dvoustranu a tentokrát to bude titulní a zadní strana Art journalu. Použijeme techniky, které jsme si už vyzkoušeli.


Materiál a pomůcky

Připravte si dva akvarelové papíry velikosti A5, plastové šablony, strukturovací pastu a špachtli.
 


Pomocí špachtle naneste pastu přes šablonu na akvarelový papír. Nanášejte pastu tahem špachtle přes šablonu v jednom směru, aby se pasta dostala tam, kam má. Vše vysušte. Pokud horkovzdušnou pistoli použijete na gesso z malé vzdálenosti, stane se, že se pasta začne nafukovat. Není to na závadu, může to být další prvek na vaší stránce.
 


 

Připravte si spreje Aladine, vyberete si ladící barvy a nastříkejte je na nesavou podložku. Rozprašovačem na ně nastříkejte vodu.
 


Akvarelový papír postříkejte vodou a celý papír namočte do inkoustů na podložce. Namáčejte tak dlouho, až se vám povrch bude líbit a pak vše vysušte.
 


 

Připravte si písmena abecedy i z několika fontů, aby byl nápis zajímavější a natiskněte jej na akvarelový papír permanentním inkoustem.
 


Připravte si inkoustové polštářky a vodu a pomocí štětce naneste barvu na nápisy. 

Štětečkem můžete vybarvit jednotlivá písmena barevným inkoustem.
 


Nápisy vystřihněte ve tvaru, který se pro váš Art journal bude hodit. Nalepte nápisy na černý papír a vystřihněte. Černý papír vám vytvoří okraj.
 


Pomocí 3D lepicích čtverečků nalepte na přední stranu, kterou můžete dozdobit otisky razítek.
 


Přední a zadní stranu Art journalu dozdobte dle své fantazie.

 

Všechny stránky, které jste si vyrobili, podlepte kartonem tak, abyste měli uvnitř journalu vždy dvě stránky s jednotlivými technikami vedle sebe. Karton zpevní stránky a papír, který se vodou mírně prohnul, se hezky srovná.
Potřebujete si udělat dírky na každém listu tak, aby byly na stejném místě a na to je nejlepší šablona, kterou si vyrobíte ze zbytku kartonu podle velikosti stránky a kroužků.

 


 

Přiložte šablonu na stránku a pomocí kleští každou stránku procvakněte. Z papíru můžete vystřihnout kolečka a nalepit je kolem otvorů. Vhodná je černá barva, aby vše ladilo.
Art journal je hra a nic není zakázáno ? Můžete barvit, tiskat, šablonovat … užijte si tvoření!


 

Pro Aladine vytvořila Iriska Vohlídková
 

Koukněte se také na předchozí díly:

Art Journal, 1.díl: Art Journal a inkoustové polštářky

Art Journal, 2.díl: inkoustové spreje

Art Journal, 3.díl: strukturovací pasty

Art Journal, 4.díl: horké embosování

Art Journal, 5.díl: gelové voskovky

6-15_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018