+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Art Journal, 2. díl: inkoustové spreje

2.díl Art journal a inkoustové spreje

V dnešním díle si ukážeme, jak použít na úpravu podkladu aladinovské inkousty ve spreji. Mají vysokou koncentraci pigmentu a velkou barevnici.

Materiál a pomůcky

Připravte si dva akvarelové papíry velikosti A5 a vyberte si Aladine inkoustové spreje v několika barvách.

Přímo na papír nastříkejte několik kapek inkoustu, který je velmi koncentrovaný, proto dejte pozor na své okolí, až budete barvit :). Inkousty nastříkejte na oba papíry od každé barvy několikrát.

Použijte rozprašovač s vodou a jednotlivá místa, kam jste nanesli inkousty, postříkejte vodou. Podívejte se, jak krásně barvy s vodou reagují a místa, kde jsou drobné kapičky inkoustů, se krásně rozmyjí.

Barevné plochy můžete rozetřít štětcem, ale ve většině případů to není potřeba, mapy, které vzniknou jsou dokonalé. Vysušte pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu.

Použijte starou knihu nebo časopis, natrhejte kousky textů a přilepte je na místa, kde se vám to bude líbit.

Vyberte si razítka ze sady mixed media, ta jsou vhodná nejvíce a otiskněte je barevným inkoustem nebo klasicky černým.

Z razítkovací sady stromy si vyberte jakýkoli strom, který se vám líbí, a otiskněte jej barevným inkoustem a poté vystřihněte.

Stromy podlepte 3D lepicími čtverečky a nalepte je na nabarvený papír. Přímo na papír pak otiskněte razítka ptáčků.

Je na vaší fantazii, jak vše dokončíte. Můžete si pohrát s dalšími razítky a otisknout je na stránky, přidat dekorace apod.

Nezapomeňte na černý rámeček kolem celé stránky Art journalu. Pomocí washi pásky nebo maskovací pásky spojte na podložce oba papíry k sobě, abyste do střední části mohli natisknout razítka, která na sebe budou navazovat. Razítka natiskněte libovolně na obě stránky.

Pro Aladine vytvořila Iriska Vohlídková

Koukněte se také na předchozí díl Art Journal, 1.díl: Art Journal a inkoustové polštářky nebo na pokračování Art Journalu Art Journal, 3.díl: strukturovací pasty.

2-10_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018