+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Art journal, 1.díl: Art journal a inkoustové polštářky

Aladinovský Art journal

Na letní volné dny jsme pro vás připravili opravdovou lahůdku: výukový seriál, který vás zavede do kouzelného světa bez hranic, do světa plného barev a fantazie. Ukážeme si techniky, kterými se můžete inspirovat pro svůj vlastní Art journal. V každém dílu našeho seriálu budeme tvořit dvoustranu, na které si ukážeme novou zajímavou techniku s aladinovskými barvami a razítky.

Co je to art journal?

Art = umění a journal = časopis a to je přesně to, co si vytvoříme. Nejsou tady žádná přísná pravidla, do svého journalu můžete použít vše, co budete chtít. Různé techniky, fotografie, výstřižky, letáčky vstupenky, není to deník ani album, Art journal je hra!

 

1.díl Art journal a inkoustové polštářky

Materiál a pomůcky

Připravte si dva akvarelové papíry velikosti A5 a vyberte si Aladine barevné inkoustové polštářky.


Na nesavou podložku několikrát otiskněte barevný inkoustový polštářek a vodou z rozprašovače barvy postříkejte.


Vodu nastříkejte i na papír a pomocí štětce naneste různé barvy na mokrý papír. Nesnažte se zaplnit všechny plochy, ani barvy neprolínejte. Čím více hala bala to uděláte, tím lepší to bude:).


Barvy vysušte pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu.


Zbylou barvu na podložce neutírejte a pomocí štětce jednotlivé barvy naneste na vysušený barevný papír tak, že štětec namočíte ve zředěné barvě a poklepem o ruku nastříkejte barvu štětcem na papír. 

Vysušte kapky horkovzdušnou pistolí nebo fénem.


Obě části nabarveného papíru položte vedle sebe a rozmyslete si, jak použijete razítka a kam je natisknete.


Texty natiskněte permanentním inkoustem jako první, vyberte si razítka abecedy a vymyslete si slova, která se vám líbí.

Aladine abeceda se skvěle hodí, tato písmena lze vybarvit. Opět si otiskněte inkoustový polštářek na podložku, přidejte trochu vody a štětcem vybarvěte písmena. 

Pomocí washi pásky nebo maskovací pásky spojte na podložce oba papíry k sobě, abyste do střední části mohli natisknout razítka, která na sebe budou navazovat. Razítka natiskněte libovolně na obě stránky. 

Vyberte si například razítka stromů, natiskněte je permanentním inkoustem na papír a vybarvěte pomocí inkoustů a štětce.


Stromy vystřihněte a přilepte je pomocí 3D lepicích čtverečků. Použijte tenký karton, ze kterého vyříznete dva podklady velikosti A5 (stejné jako jsou barvené papíry) a obě strany přilepte na kartony, hezky se vypnou a zpevní.


Černým fixem nakreslete rámeček a dle vaší fantazie doplňte razítky a první dvoustrana Art journalu je hotová!
 

Pro Aladine vytvořila Iriska Vohlídková

Pokračování najdete na Art Journal, 2.díl: inkoustové spreje
 

 

1-12_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018