Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Adventní kalendář nápadů je opět tady!

Adventní kalendář nápadů je opět tady! - Aladine.cz   

Adventní kalendář nápadů

Opět představujeme náš adventní kalendář nápadů na vánoční vyrábění!

Každý den nová inspirace, ukážeme si projekty na papír, textil, ale i jak využít razítka do fima a přidáme i nápady Hanky Rawlingsové na kreativní vánoční dobroty. Do našeho kalendáře přispěli naši i francouzžští výtvarníci a designéři. Dětem se čekání na vánoce zdá nekonečné, tak proč neprožít ty kouzelné chvíle kreativně? 

 

A začínáme právě návodem na výrobou vlastního adventního kalendáře:).

Co budete potřebovat

Vyrobíme si vlastní designový papír pomocí vánočních razítek Aladine.

Vystřihněte si šablonu, kterou si můžete obkreslit podle jedné z krabiček kalendáře. Akvarelový papír nařežte nebo nastříhejte podle šablony (proužky cca 4,8cm x 21 cm).

Budete potřebovat 8 proužků různě orazítkovaných. Využijte krásná razítka a podle své fantazie natiskejte proužky. Použijte barvy, které se vám líbí a nakombinujte je

Proužky nařežte na 3 díly, každý bude mít 7 cm. Získáte celkem 24 obdélníků, které budete potřebovat na krabičky adventního kalendáře.

Do každého obdélníku pomocí raznice vyražte kruhový výřez. Nebo ho vystřihněte.

Všechny obdélníky otupujte pomocí aplikátoru modrou barvou po obvodu.

Všechny ozdobené obdélníky nalepte pomocí lepidla na jednotlivé krabičky adventního kalendáře.

Ze sady razítek abeceda vyberte čísla od nuly do devítky a připravte si papír, embossovací médium, embosovací prášek a horkovzdušnou pistoli.

Použijte embossovací inkoust, natiskněte čísla od 1 do 24 embossovacím inkoustem. Posypte embossovacím práškem, zapečte horkovzdušnou pistolí a každé číslo vycvakněte raznicí. (Já jsem použila zlatý embosovací prášek).

Připravte si modré kulaté podložky pod čísla, aby byla dobře vidět. Použijte raznici o něco větší než tu, kterou jste vyrazili čísla. Na číslo 24 použijte barevně odlišný papír, aby byl jasný den „D“.

Kolečka s čísly nalepte na kalendář pomocí 3D samolepicích koleček nebo čtverečků a kalendář je hotový. Co bude uvnitř, zda nějaké malé kreativní hračky, třeba razítka nebo čokoláda, to už je na vás:)!

Pro Aladine připravila Iriska Irena Vohlídková