+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

29. Rybí svět na pánském triku

APTÁK: Rybí svět na pánském triku

Oblíbené šablony naší výtvranice Ireny Apták Slavíkové - rybí kostřičky - jsou opět skladem a už dlouho si říkáme, že přímo vybízí k nějakému chlapskému projektu. Pokud máte ve svém okolí rybáře - je to dárek šitý přímo pro něj! Pokud ne - kostřičky vás budou bavit i tak:).

Budeme potřebovat:

Postup:

Šablonu vodních travin umístíme na tričko.

Řádně kolem dokola zarezervujeme pomocí igelitů nebo tvrdých papírů, abychom tak zamezili spreji sprejovat i mimo šablonu (udělal by nám  čtvercové hranice kolem šablony). Při sprejování okolní papíry (igelity) přidržujeme nebo zatížíme „závažím“, aby nám je sprej nepodfoukl.

Sprejujeme tekutými textilními barvami, které si přelijeme do sprejovacích mechanik nebo koupíme už rovnou ve formě spreje ve startovacích sadách. Pro tento projekt jsme zvolili mořské barvy: 3 odstíny modré a hnědou.

Pro zjemnění okolí šablony (propojení s tričkem) mírně prosprejujeme ještě modrým sprejem.

  • Do mističky si dáme potřebné klasické (husté) barvy na tupování.
  • Z další rybičkové šablony vybereme množství, druh a polohu ryb na tričku.
  • Ty budeme následně různobarevně tupovat.
  • V každé barvičce máme jednu houbičku (nastříháme malé kousky z kuchyňské houbičky), to nám umožňuje libovolné střídání barev.
  • Horní rybu jsme zde natupovali žlutou, bílou a nebesky modrou, spodní rybu jsme zvolili tmavší (schovává se na tmavém dně vody), tedy tupujeme černou a žlutou.

Po natupování dvou rybiček, sundáme šablonu z trička a případně doladíme ještě okolí sprejem, jako v našem případě, kdy jsme ještě ztmavili dno vody pod spodní rybou – šedým sprejem (tekutá textilní barva).

Domalujeme detaily rybek konturami: černou a bílou. Tím nám lépe vynikne rybička na barevném složitém pozadí. Kdo chce, namaluje si „volnou rukou“ i pár detailů do travin na pozadí ryb, a to zelenou a hnědou konturou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

… máme hotovo, pokud je tričko dárek, můžete vepsat ještě věnování (jméno obdarovaného, vzkaz a podobně). A to konturou nebo jej natisknout písmenkovými razítky.

Přeji hezké tvoření, Irena Apták Slavíková

 

 

7male_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018