Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

20. Vánoční papírové koule

20. Vánoční papírové koule - Aladine.cz   

20. den

VÁNOČNÍ PAPÍROVÉ KOULE

Budeme potřebovat:

  • Barevný, tvrdší  papír (ideálně velikosti A3)
  • Razítka Aladine StampoScrap Vločky , raznice hvězdička
  • Razítkovací polštářek bílé barvy, nejlépe s křídovým efektem
  • Chlupatý drátek či klasický drátek+korálky (šperkařské kleštičky)
  • Tužka, nůžky, děrovačka,pravítko

A teď přijde tvoření:

Výroba papírových koulí je jednoduchá, výsledek efektní, ideální jako rodinná práce za sychravých dní. Nejprve si ozdobíme vločkami připravený barevný papír.

Po zaschnutí papír otočíme na druhou stranu, kde si naznačíme proužky. Ideální je šířka proužku 2cm a délka 30cm. Pro jednu kouli budeme potřebovat 6 proužků. Po vystřižení proužků si do každého uděláme 3 dírky děrovačkou a to tak, že jednu uprostřed a zbývající dvě vždy zhruba 5mm od každého konce.

Při práci s chlupatým drátkem si na konci uděláme spirálku, na kterou navlečeme hvězdičku, dírku v ní jsme si udělali nůžkami, aby nebyla moc velká.

Nyní, stále po rubové straně, navlékneme přes prostřední dírku všech 6 proužků a vytvoříme z nich hvězdu. Ve výšce cca 10 cm uděláme na drátku uzlík (nebo přes drátek omotáme kousek zbytku drátku), aby nám na něm lépe držely proužky, které nyní budeme jeden po druhém navlékat.

Po navlečení přidáme hvězdičku a na konci uděláme očko na zavěšení. Tady by asi měly pomoc maminčiny ruce, protože potřebujeme, aby mezi proužky, uzlíkem a hvězdičkou nevznikl žádný zbytečný prostor, jinak by se nám proužky hýbaly. A máme hotovo.

Až zkusíme první kouli, určitě přijdeme na spousty nápadů, jak tu příští vylepšit….může být z menších proužků, užších, z většího poštu proužků, může být barevná, kdo má pomůcky na embosování, může vločky naembosovat…

Pokud budeme používat obyčejný drátek postup je stejný, jen po navlíknutí proužků přes prostředek pak přidáme cca 10 korálků dle velikosti a na každém konci před hvězdičku dáme také korálek.

 

 Návod pro Vás připravila Alena Rybanová.