16. Vánoční pošltáře od Aptáka

p1600702_cmsico.jpg

VÁNOČNÍ POLŠTÁŘE

Tento návod pro nás připravila Irena Slavíková, Apták.

Kromě krásné inspirace, se také naučíme, jak vytvořit pomocí tekutých barev efetní podklad a jak naložit s razítky, aby krásně vynikla.

Budeme potřebovat:

Jak na to

Zdobíme klasické obaly na polštáře o rozměru 40x 40 cm.

Pomocí černého razítkovacího polštářku na textil razítkujeme vánoční ozdoby ze sady Vánoční ozdůbky (přiložené razítkovací polštářky v této sadě jsou určeny pouze na papír!). Nejvíce ozdob dáme na horní část polštáře a směrem dolů bude ozdob ubývat. Střídáme jednotlivé motivy nahodile, jak nás napadne.

Každou z ozdob si musíme ještě také natisknout na tvrdý papír a vystřihnout.

Stříháme kousek vedle kraje tiskátka (asi 0,5 - 1 mm). Tyto papírové ozdoby nám poslouží jako rezerva (ochranná maska) pro ozdoby natisknuté na textilu. Také potřebujeme větší množství drobných kamínků, kterými tyto papírové ozdoby zatížíme, abychom je zajistili proti podfouknutí sprejem.

A nyní podklad:

Sprejujeme tekutými textilními barvami: limetkovou, červenou a malinovou.

Sprejujeme směrem shora dolů jednotlivé pruhy. Je potřeba při sprejování pohybu ruky potřebným směrem. Originální balení tekuté barvy je třeba přelít do sprejovací mechaniky, například do lahviček Izink, nebo můžete využít startovací sady tekutých barev.

Papírové rezervy s kamínky opatrně odstraníme z polštáře pryč. Razítka pod nimi zůstanou ochráněná – neprobarvená sprejem.

Dokončovací efekty:

Štětcem a tekutou černou textilní barvou domalujeme k ozdobám jemné stíny (obrázek bude tak plastičtější). Kolem ozdob natištěných na polštáři barvu rozmýváme pomocí čisté vody.

Konturami na konec domalujeme jemné detaily. Zvýrazníme některé části tiskátek, případně můžeme oživit konturou i ty části, které se nám nepovedly při razítkování hezky otisknout. Motiv je čtvercový, lze jej ve stejné formě použít například i na čtvercové prostírání na stůl.

Návod pro nás připravila Irena Slavková, Apták

Použité produkty: