Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

14. Krabička na prázdninové poklady

14. Krabička na prázdninové poklady - Aladine.cz   

Krabička na poklady

Přinášíme další šikovný nápad na předprázdninové/prázdninové tvoření. Taky máte z cest spoustu malých/velkých pokladů? Vyrobte si na ně s dětmi krabičku.

Budeme potřebovat:

  • Krabičku např. od menší bonboniéry
  •  čtvrtky, barevný papír
  • sady ALADINOVSKÝCH razítek (bubliny, písmena, kytičky), razítkovací polštářky
  • nůžky, lepidlo, případně oboustranná lepicí páska, pravítko, tužka  
  • knoflíky, stužky na dozdobení
  • poklady z dovolené (fotky, vstupenky, pohledy, účty, mušle,kamínky…)

Nejprve si obalíme víčko krabičky barevným papírem, pokud je motiv krabičky viditelný, je lepší krabičku obalit dvakrát.

Obkreslíme si tvar krabičky, přidáme zhruba 3 cm na každé straně a vystřihneme, dle obrázku pak odstřihneme čtverečky v rozích.

V tuto chvíli je dobré si ozdobit barevný papír, který bude tvořit víko krabičky, neboť zdobit obalené víčko je těžší. My jsme zdobili razítky a písmenky. Pak jsme pečlivě přilepili na víčko, po obvodu nalepili stužku a knoflíky.

Nyní si změříme vnitřní rozměr krabičky.

  • Raději 3mm ubereme.
  • Nakreslíme si kartičky - dle velikosti čtvrtky se nám podaří udělat 2-4kartičky za sebou.
  • Potřebujeme vytvořit jakési leporelo. Na konci  každé řady kartiček,  necháme volný asi 5cm kus čtvrtky, na který připojíme další řadu kartiček. Počet jednotlivých kartiček (listů) leporela záleží čistě na Vás. Vše si pečlivě ohneme a poskládáme do leporela.

Pokud již víme, jak budou první stránky vypadat, vytvoříme je dříve, než je vlepíme do krabičky. V našem případě, jsme využili pohled z cyklovýletu, nalezený vylisovaný pětilístek a hlavně otisky prstů všech zúčastněných, jejichž počet je znázorněn i na kostce…nezapomeneme na datum a vše ozdobíme tak, jak je nám to milé.

Na závěr vše vlepíme do krabičky.

A to tak, že konec leporela vlepíme do krabičky a začátek do víčka. Platí tady dvakrát měř a jednou řež. Opravdu si to pečlivě zkuste připravit, tak jak to má být….a pak teprve lepte. Nyní už záleží jenom na Vás, jaké zážitky tato krabička bude skrývat.

Prázdninový návod pro nás připravila Alenka Rybalenka Rybáková